GETAT POLİKLİNİĞİMİZ HİZMET VERMEYE BAŞLAMIŞTIR.
29 Aralık 2022

     
     Geleneksel  ve tamamlayıcı tıp”  fiziksel ve ruhsal hastalıklardan korunma, bunlara tanı koyma, iyileştirme veya tedavi etmenin yanında sağlığın iyi sürdürülmesinde de kullanılan, farklı kültürlere özgü teori, inanç ve tecrübelere dayalı, izahı yapılabilen veya yapılamayan  bilgi, beceri ve uygulamaların bütünüdür. Batı tıbbını destekleyici ve tamamlayıcı yöntemlerdir.


Getat (Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp) Polikliniğimizde uygulanan işlemler;

  •  Akupunktur

    Akupunktur, İğne, lazer ışınları, elektrik stimülasyonu, kupa, kulak içi tohum, iğne ya da manyetik topçuklar, termik stimülasyon, akupres ve ses veya elektrik veya manyetik titreşimler gibi uyarı yöntemleri ile vücuttaki bulunmuş özel noktaların uyarılması suretiyle yapılan uygulamayı ifade eder.

    Ünite etki alanları: Kas-İskelet sistemi mekanik ağrıları ve eklem ağrıları. Migren gerginlik tipi ve organik olmayan baş ağrıları, diş ağrıları. Nöropatik ağrılar, kas spazmı, bel fıtığı, ilaç yan etkisine bağlı, taşıt tutması ve gebelikle ilgili bulantı ve kusmalar. Gastrointestinal sistem bozuklukları. Allerjik rinit bulguları, dismenore, infertilite, polikistik over sendromu, doğum ağrısı. Uyku bozukluğu, sigarayı bırakma sırasında oluşan anksiyete. Kemoterapi ve radyoterapiye bağlı bulantı, kusma, ağız kuruluğu. Solunum sisteminin kronik hastalıklarında günlük yaşam kalitesini artırma, genel iyilik halinin oluşması ve sürdürülmesine yardımcı olma.

**Akupunktur uygulaması SGK geri ödemesi kapsamında olmayıp ücretlidir.
** MHRS Randevunuzu almayı unutmayınız.