T.C. Sağlık Bakanlığı Gemlik Devlet Hastanesi

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü
T.C. Sağlık Bakanlığı Gemlik Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Kalite Politikamız

Güncelleme Tarihi: 28/02/2018

            Bölgede tercih edilen hastane olma vizyonu ile çıktığımız bu yolda,  nitelikli insan gücü ve teknolojik altyapı ile sizlere en iyi hizmeti sunmayı amaçlamaktayız. Her geçen gün bütün hak sahiplerinin memnuniyetini ve aynı zamanda personelin güvenliği ve memnuniyetini arttırmayı ilke edinen hastanemiz, bakanlık kaynaklarını da reel bir biçimde kullanarak çalışmalarına devam etmektedir.

            Bu süreçte yönetim olarak, tüm yasal şartlar ve Sağlıkta Kalite Standartları doğrultusunda, verilen hizmetin kalitesini sürekli iyileştirmek ana politikamızdır.

Bunun yanı sıra;

  • Hizmet verdiğimiz hastalarımızın ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak için, hasta hakları doğrultusunda doğru teşhis ve tedavi yöntemlerini kullanarak hızlı, güvenilir ve hakkaniyetli hizmet vermek,
  • Modern tıp alanındaki gelişmeleri yakından takip ederek bu yönde hizmet sunmak,
  • Saygıyı prensip edinen çalışanlarımızın haklarını gözetmek,
  • Nitelikli, güvenilir, kesintisiz, güler yüzlü ve en üst düzeyde hizmet sunmak,
  • Hizmet kalite standartlarını kurum kültürü haline getirmek, etkinliğini sürekli iyileştirmek ve tüm personelde katılımcı kalite bilincinin oluşmasını sağlamak diğer kalite politikalarımızdır.


MİSYONUMUZ

Acil, ayaktan ve yatan hastaların bakım, teşhis ve tedavilerinde hasta güvenliği, çalışan güvenliği, hasta memnuniyeti ve çalışsan memnuniyetini esas alan kaliteli bir sağlık hizmetini sunmaktır.

VİZYONUMUZ

Teşhis ve tedaviye yönelik verilen tüm hizmetlerin standartlarının yükseltilerek, profesyonel yöneticileri ve nitelikli çalışanları ile bölgesinde ilk tercih edilen güvenilir bir sağlık merkezi olmaktır.

DEĞERLERİMİZ

Kurum kültürü olarak kalite standartlarını benimseme
Merkeze hastanın konulduğu bütüncül bir yaklaşım
Ekip ruhunda “biz” merkezli işbirliği ve dayanışma
Saygı ve hakkaniyet temelli hizmet sunumu
Değişime ve gelişime açık personel
Erişilebilirlik ve süreklilik
Bilimsellik
Verimlilik